J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws
Dom Win Węgierskich Drukuj Email

Magyar Borok Háza
1014 Budapeszt, Szentháromság tér 6
Tel. (+36 1) 212-1031

Dom Win Węgierskich Dom Win Węgierskich powstał w 1996r. W kamienicy nieopodal placu św. Trójcy swoją siedzibę otworzyła firma zajmująca się promocją i handlem wszystkimi rodzajami win produkowanych na Węgrzech, we ścisłej współpracy z podstawowymi organizacjami winiarskimi w kraju. Celem jej działalności jest głównie prezentacja i propagowanie madziarskich trunków wśród konsumentów z kraju i zagranicy w taki sposób, by po chwilowym upadku branży, jaki przypadł na czasy komunistyczne, wino węgierskie odzyskało renomę i zasłużone uznanie na świecie.

Dom Win Węgierskich Dom Win Węgierskich, zajmujący podziemne piwnice staromiejskiego budynku, nie jest zwykłym sklepem, choć jego szeroka i bogata oferta obejmuje co najmniej 700 różnych gatunków białych, czerwonych i różowych win wytrawnych, słodkich, półsłodkich i musujących. Jest to również rodzaj muzeum lub galerii, w którym odwiedzający mogą się zapoznać z historią uprawy winorośli i produkcji wina na Węgrzech w podziale na najważniejsze regiony winne, dowiedzieć się więcej o właściwościach i smakach poszczególnych trunków, poznać renomowanych wytwórców win oraz, co najważniejsze, osobiście spróbować najpopularniejszych z nich (zazwyczaj dostępnych dla gości pozostaje co najmniej 50-55 różnych rodzajów). W sklepie zgromadzono rozległą kolekcję unikalnych roczników i gatunków, z których najcenniejsze - liczące dziesiątki lat Tokaje i esencje - umieszczono w specjalnych gablotach chroniących je przed zniszczeniem.

Dom Win Węgierskich Sklep jest otwarty zarówno dla klientów indywidualnych, jak i grup, które po wcześniejszej rezerwacji liczyć mogą na zwiedzenie piwnic wraz z przewodnikiem oraz skromny poczęstunek połączony z degustacją alkoholu. Raz w miesiącu w sklepie odbywa się spotkanie z zawodowym kiperem, który przygotowuje wykład dotyczący właściwości, jakości i bukietu wybranych trunków, jak również przybliża najnowsze trendy i osiągnięcia węgierskich producentów oraz odpowiada na pytania zgromadzonych gości dotyczące wszelkich kwestii związanych z winem. Dla chętnych organizowane są nawet specjalne kursy, przybliżające sekrety wyrobu win i ich prawidłowego serwowania.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
J.A.T. template series was designed 2006 by 4bp.de: www.4bp.de, www.oltrogge.ws